ברוכים הבאים לש.פ.א
מכון אורתופדיה בחולון

שטיין נתי מטפל מנואלי 
מאסטר בפיזיותרפיה 
מאסטר באוסטאופתיה
מומחה בהתאמת מדרסים.

לקביעת תור, מכון שפא שבחולון 03-5169361 \ 0528-306095

טיפולים והתאמת מדרסים : חולון, יהושע רבינוביץ 58.

נוירופתיה של הסיבים הדקים

נוירופתיה של הסיבים הדקים ( מופיעה ב50-60% מאבחנות הפיברומיאלגיה)

תסמונת המערבת באופן סלקטיבי סיבים דקים עם מיאלין וללא מיאלין המוליכים תחושת כאב, טמפרטורה ומערכת עצבים אוטונומית ועשוי לגרום לכאבים מפושטים או אזורים לאלודניה המלווה במקרים רבים בתחושות נימול וזרמים.

לעתים רבות לא קיימת קורלציה בין בדיקה נוירולוגית שונות לעוצמת התסמינים וזאת כנראה בשל יצירת מוקדי פוטנציאל אקטופיי ללא הרס אקסונאלי לאורך מערכת העצבים.

במקרים רבים של נוירופתיה מאובחנת נמצא ברקע סכרת או סנדרום קדם-סכרת ( 2-hour glucose tolerance tests), metabolic syndrome ( הכולל גם יל"ד, היפר ליפידים והשמנה)

כמו כן הערכה כי אחד הגורמים להופעת התסמונת: הוא חוסר בוויטמינים בעיקר וויטמין b & e

מחסור בוויטמין B12

למחסור בויטמין B12 מגוון רחב של תסמינים. רמה נמוכה של ויטמין B12 עלולה לגרום לאנמיה ולפגיעה במערכת העצבים. פגיעה בתיאבון, ירידה במשקל ותחושה של חולשה ועייפות הם בין התסמינים של חוסר ב-B12. כמו כן, דיכאון, זיכרון לקוי, בעיית חשיבה וריכוז ודופק מהיר עלולים גם הם להעיד על מחסור. תסמינים נוספים של מחסור בויטמין יכולים להיות תחושת עקצוץ בידיים וברגליים, אובדן שיווי משקל, כאב וצריבה בפה או בלשון, ראייה מטושטשת ועצירות. גם עור צהוב, פרנויה והזיות עלולים להעיד על מחסור בויטמין B12

רמות תקינות של ויטמין B12 הן בין 400 ל- 900 פיקוגרם/מיליליטר (מסיס במים ולכן עודף נדיר), בגוף נאגר כ 2-5 מג B12 עיקרו בכבד.

דיאטה ממוצעת יומית מכילה 3-30 מיקרוגרם של B12, כאשר רק 1-5 מיקרוגרם מתוך כמות זו נספגת באנשים בריאים

עודף- זקוק להתייחסות מאחר ועודף עלול להעיד על מחלת כבד או סוגי סרטן דם מסוימים

במידה וקיים חשד על אף שבדיקת הדם תקינה יש לבצע ויטמין B12 בתאים וברקמות הגוף – מה שנקרא: TRUE B12 DEFICIENCY


copper deficiency \ נחושת

נחושת היא מינראל שאינו משמש כמרכיב מרכזי ברקמות הגוף השונות,  הדרך הטובה ביותר לקבל נחושת הנה באמצעות תזונה. ניתן למצוא נחושת במגוון רחב של מאכלים, ביניהם: 

מאכלי ים (כדוגמת לובסטר, מולים, סרטנים, דיונון ועוד), איברים פנימיים (כדוגמת כבד בקר, כליות ולב), אגוזים וחמאת אגוזים (כדוגמת אגוזי קשיו, מקדמיה, שקדים, פקאן, פיסטוק ועוד), קטניות (פולי סויה, עדשים, שעועית כהה), מוצרי שוקולד, דגני בוקר מועשרים, ירקות פירות (פירות יבשים, פטריות, עגבנייה, בטטה, בננה, ענבים ואבוקדו), פלפל שחור ועוד.

מחסור בוויטמין b6

ויטמין B6 , המכונה גם פירידוקסין, הוא ויטמין מסיס במים שממלא כמה פונקציות חשובות בגופנו: הוא משמעותי למטבוליזם של חלבונים, שומנים ופחמימות, ליצירת כדוריות דם אדומות, הוא קשור באופן הדוק לתפקודים של מערכת החיסון ויש לו תפקיד חשוב בתהליך ייצורם של מוליכים עצביים.

כאחד מתוך שמונת ויטמיני B היוצרים את קומפלקס ויטמין B ועובדים ביחד בלא מעט תהליכים בגוף, מחסור בויטמין B6 עלול לגרום למחסור בויטמיני B אחרים, בעיקר ויטמין B3 וויטמין B12. וגם באגף המינרלים יש לויטמין B6 מעמד חשוב – כמי שמשתתף בתהליך חילוף החומרים של מגנזיום, סידן ואבץ. לנשים הרות יכול ויטמין B6 לעזור בהפחתת בחילות הבוקר, בעוד שבמקביל הוא מסייע לעובר שלהן בייצור החומר הגנטי.

 לגברים בני 50 עד 70 שנה מומלץ על 1.7 מיליגרם ויטמין B6

במזונות שמקורם בצומח תמצאו את ה-B6 שלכם בבננה, מלון, שזיפים, אבוקדו, תפוח אדמה, פלפל וכרוב. גם דגנים מלאים, קוואקר, גרעינים מלאים, קטניות (שעועית, סויה ועדשים), נבטים ושמרי בירה מכילים ויטמין B6.

עם המזונות מן החי שמכילים ויטמין B6 נמנים עוף, הודו, בקר, בעיקר כבד, ביצים, דגים (סלמון וטונה) וחלב ומוצריו. צורות הויטמין B6 במקורות מן החי ובמזונות מועשרים, בדרך כלל נספגות טוב יותר מהצורה שנמצאת במזון מן הצומח.


ויטמין e

יטמין E שייך למשפחת הוויטמינים המסיסים בשומנים. תפקידו העיקרי בגוף הוא אנטיאוקסידנט, היינו מנטרל פעילות של רדיקלים חופשיים, אולם מעבר לכך הוא גם מוצא תפקיד בתהליך ייצור כדוריות הדם האדומות ומסייע בניצול ויטמין K.

בוגרים מגיל 19 ומעלה: 22.4 יחידות בינלאומיות


e vitamin food.jpg
sf-neuropathy.jpg

לקביעת טיפול בכאבי גב תחתון

קביעת תור לטיפול בכאבי גב תחתון בשיטה ייחודית, באזור חולון נשמח לחזור אליך ,אנא השאר פרטים מדויקים 

פרטי המכון

חולון

יהושע רבינוביץ 58

מרכז דר-גת, קומה ב

0528306095

03-5169361

שעות פעילות

Sun.      9:00 - 21:00

Mon. 09:00 - 20:00

Tues. 09:00 - 21:00

Wed. 09:00 - 16:00

thu.    09:00 - 21:00

fri.      07:00 - 16:00

All rights reserved.

SIMBLAWebsite Builder